گفتگو با محمد فاضلی (کامل) | فیلم

 

محمد فاضلی (متولد ۱۳۵۳ در اراک) جامعه‌شناس،استادیار دانشگاه شهیدبهشتی، معاون پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک و مدیر شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی است.

پژوهش‌های او عمدتاً دربارهٔ جامعه‌شناسی علم، جامعه‌شناسی شهری و جامعه‌شناسی سیاسی است. او در مقالات و سخنرانی‌های مختلف به نقد سیاست‌ها در حوزه آموزش عالی، محیط زیست، حقوق شهروندی و توسعه پرداخته ‌است. فاضلی نوشته‌های خود را در وبلاگی با نام «دغدغه ایران»منتشر می‌کند و یک کانال تلگرامی هم با همین نام دارد. او در آبان ۱۳۹۵ در برنامه زاویه، تأکید بر مقاله به بهانهٔ تولید علم را اشتباه دانست. همچنین او در پی حادثه پلاسکو، خواستار تهیه گزارش ملی پلاسکو شد. از جمله آثاری که وی ترجمه با تالیف کرده است می توان به: “شهر، حمل و نقل و زندگی روزمره”، “بنیان‌های ساختاری تحکیم دموکراسی: تجربهٔ دموکراسی در ایران، ترکیه و کره جنوبی”، “جامعه‌شناسی علم و انجمن‌های علمی در ایران” ، “جامعه‌شناسی مصرف موسیقی”، “دام‌های اجتماعی و مسئلهٔ اعتماد” ، “جامعه ایرانی و اخلاق اجتماعی”، “مصرف و سبک زندگی” و “سیاست در بستر زمان: تاریخ، نهادها، و تحلیل اجتماعی” اشاره کرد.

در این ویدئو گفتگوی کامل محمد فاضلی با سایت “میان بر” در برنامه “سخن تازه” و با اجرای سید عبدالجواد موسوی را خواهید دید.

(۶۲)

62
بازدید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>